fena yakalandı

BİM ve A101’e ayçiçek yağı baskını! BİM fena yakalandı ayçiçek yağını depolamış Rusya – Ukrayna s’avaşı sebebiyle ayçiçek yağı getiren Türk gemilerinin Karadeniz’de mahsur kaldığı haberleri piyasadaki fırsatçıları harekete geçirdi… Rusya – Ukrayna s’avaşı sebebiyle ayçiçek yağı getiren Türk gemilerinin Karadeniz’de mahsur kaldığı haberleri piyasadaki fırsatçıları harekete geçirdi BİM ve A101’e ayçiçek yağı baskını! BİM fena yakalandı ayçiçek yağını depolamış

Rusya – Ukrayna s’avaşı sebebiyle ayçiçek yağı getiren Türk gemilerinin Karadeniz’de mahsur kaldığı haberleri piyasadaki fırsatçıları harekete geçirdi. BİM ve A101 zincir marketlerinin ayçiçek yağı stokladıklarına dair vatandaşdan gelen ihbarlar sonucunda anında her şehirde şok baskınlar başladı.

Dün A101’in depolarında Yudum marka yağlar ele geçirilirken bugün de BİM’in deposunda büyük bir ayçiçek yağı stoğu bulundu.

Gaziantep’te, toplam 574 markette 23 ekip ile stokçuluk kontrolü yapan ekipler BİM’in deposunda raflarda olmayan ve stoklandığı teşhis edilen 15 bin 416 litre ayçiçek yağı ele geçirdi.

Denetimler ardından tarihi prosedüriş ürün satan, kasa-reyon farkı ile ürün satan ve satıştan kaçarak stokçuluk yapan marketlere tutanak tutularak cezai prosedür uygulandı.A101 marketlerinde de dün uygulanan denetimlerde Yudum marka ayçiçek yağının raftan çekilip depolandığı meydana çıkmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.